PROFESJONALNE BADANIE WZROKU

PROFESJONALNE BADANIE WZROKU

Badanie wzroku wykonuje się w celu rozpoznania wad wzroku oraz chorób tego narządu m.in.: jaskry, zaćmy i zespołu suchego oka. Szczególnie istotne jest badanie dzieci ponieważ nieskorygowane wady mogą być przyczyną zaburzenia procesu rozwoju wzroku, pojawienia się problemów w nauce. Wczesna diagnoza może zapobiec progresji wady i ochronić przed rozwojem problemu.
Dolegliwości związane z nieskorygowaną wadą wzroku są przyczyną wielu innych objawów takich jak bóle i zawroty głowy oraz ogólne zmęczenie.
Badanie wzroku powinno być wykonane w gabinecie specjalisty (optometrysty i okulisty) przy użyciu profesjonalnego sprzętu okulistycznego, który pozwala precyzyjnie postawić właściwą diagnozę.
Badanie jest wieloetapowe a specjalistyczne testy dostosowane są do potrzeb pacjenta określając m.in.stan refrakcji, akomodacji, dna oka, rogówki, ciśnienia wewnątrzgałkowego.
W przypadku dzieci ważnym elementem jest sprawdzenie oczu pod kątem widzenie przestrzennego i zeza, również ukrytego.
Badanie wzroku jest podstawowym elementem komfortowego widzenia, powinno być wykonywane raz w roku, a w przypadku dzieci i osób, które użytkują soczewki kontaktowe nawet co 6 mc-y.
Studio Optyczne „Widzieć Lepiej” TRENDY&KIDS
Specjalista optometrii klinicznej Piotr Wachel
Optyk dyplomowany  Jolanta Wachel